10 טיפים לקבלת פנים לבית הכלב החדש שאומץ

מזל טוב! אימצת כלב! חייך עומדים להיות מועשרים בדרכים שמעולם לא חלמת אפשרי. אז מה עכשיו הבאת הכלב החדש שלך לבית היא חוויה מרגשת ומגשימה כל כך, אבל זה יכול להיות גם קצת מרתיע, במיוחד אם מעולם לא שיתפת את הבית שלך עם בן לוויה פרוותי. להלן מספר טיפים להעלאת מערכת היחסים שלך ברגל ימין (או בכפה, לפי העניין)!

  1. היו מוכנים: לפני שאתם מאמצים את הכלב שלכם, דעו באיזו שיטת אימונים אתם הולכים להשתמש (אנו אוהבים אימונים של קליקים וטכניקות חיזוק חיוביות אחרות) וקראו עליו עד שתוכלו להשתמש בפילוסופיה מהיום הראשון. חקרו טיפול ותזונה בכלבים מראש, והחליטו איזה אוכל תאכילו את הכלב שלכם וכמה פעמים ביום הוא יאכל (בדרך כלל פעם או פעמיים). ככל שתהיו מוכנים יותר, כך המעבר של בן המשפחה החדש יהיה חלק יותר. יהיה.
  2. היה גמיש: למרות שזה טוב להיות מוכן, זכור שהכלב החדש שלך הוא יצור חי עם מוח משלו, והוא עשוי בהחלט להביע העדפות הנוגדות את התוכניות שלך. אם סידורי השינה שציינתם פשוט לא עובדים בשבילו, יתכן שתצטרכו לערבב מעט את העניינים. אם הצליל של הקליק מפחיד אותו עד מוות, שיטת אימונים אחרת עשויה להיות בסדר. שמור על חוש הומור טוב ושתדל לא להתרגז. תקופת המעבר לא תימשך לנצח. קח את זה לאט: קבל את מערכת השגרה שלך שמתאימה לשניכם, הכיר אנשים, חיות מחמד ומקומות חדשים לאחר שהיה לך סיכוי להתחבר לחיית המחמד שלך בשבוע-שבועיים הראשונים. בקרוב יהיה לך ולחברך החדש שגרה מבוססת.
  3. קנו את היסודות: תזדקקו לרצועה, צווארון, מיטה, כלי אוכל ומים וכמובן אוכל! כדאי להחזיק את הפריטים האלה עוד לפני שתביא את הכלב החדש שלך הביתה. עוד דבר אחד לקנות מייד: תג זיהוי! שים מיד את התג על הכלב שלך – אנחנו לא יכולים להדגיש את זה מספיק. אגב, תשימו לב כי ארגז אינו מופיע ברשימת הדברים שכדאי לקנות מראש. אם אתה מתכנן לאמן ארגזים, עדיף לקחת את הכלב שלך איתך כשאתה קונה את הארגז כדי שתוכל למצוא את הגודל הנכון. כדי לעזור לכם לבחור את האוכל הטוב ביותר לכלבכם החדש, עיינו בדף התזונה שלנו כאן!
  4. וודאו שכל בני המשפחה נמצאים על הסיפון: קבעו כמה כללי קרקע וודאו כי כל בני המשפחה מסכימים לעקוב ולאכוף אותם. למשל, אם אינך רוצה את הגור החדש שלך על הספה, כל האימונים בעולם לא יעזרו אם הבת שלך תאפשר לו לשבת איתה שם כשאת לא בבית. כמו כן, אם הטיפול בכלבכם יהיה מאמץ משפחתי, וודאו שכולם מבינים ומסכימים לתפקידים ותחומי אחריותם הספציפיים.
  5. עזור לחברך החדש להסתגל: במהלך הימים הראשונים עד כמה שבועות, הכלב החדש שלך יעבור תקופת הסתגלות. יתכן ותבחין בכמה תסמינים של חרדה, כולל חוסר תיאבון והרגלי מעי מדוכאים. הכלב שלכם עשוי אפילו להתחבא מתחת לריהוט או מאחוריו או להישאר בחדר אחד מסוים למשך מספר ימים. אל תיבהל – זו התנהגות רגילה לחלוטין. כשאתה מראה לחברך החדש סבלנות והבנה, אתה תעזור לו לעבור זמן קשה ומפחיד ולהראות לו כמה נפלא באמת הבית החדש שלו!
  6. קבעו לוח זמנים של האכלה והליכה והיו עקביים: נסו ללכת בו ולהאכיל אותו באותן זמנים בכל יום, וסמנו את זמני ההליכה וההאכלה באותן מילות המפתח בכל פעם. למשל, ממש לפני שאתה מאכיל אותו, אתה יכול לומר “זמן ארוחת ערב!” שגרה אמינה היא כלי חשוב לשילוב בהצלחה של הכלב החדש שלך במשפחתך ועזרה לו להרגיש בטוח.
  7. קבעו זמן לקשר: הקדישו זמן שקט עם הכלב שלכם בכל יום, ליטפו אותו בעדינות ודיברו בקול מרגיע. מגע הוא שיטת תקשורת חזקה להפליא, כזו שכמעט בלתי אפשרית להבין אותה לא נכון. הראה לכלבך שהוא בטוח ואהוב, והקשר שלך יתחיל להתחיל יפה.
  8. כולם זקוקים לזמן בלבד: הכלב שלך אינו יוצא מן הכלל! תן לו זמן בכל יום להיות לבד ולחקור את סביבתו החדשה. שימו לב ממרחק כדי לוודא שהוא בטוח, אך לא מספיק קרוב כדי לפרוץ לזמן ה”אני ”.
  9. הכיר לו לאט לאט דברים ואנשים חדשים: אנו יודעים שאתה מת להראות את בן המשפחה החדש והמדהים שלך לכל בני משפחתך וחבריך האחרים, אך קח את זה לאט! כלל אצבע טוב הוא להכיר לכלב שלך לא יותר מאדם חדש אחד בכל יום. כמו כן, שמור את הטיול הראשון בפארק הכלבים או בכל סביבה עסוקה אחרת למשך מספר שבועות אחר כך, כדי להימנע מלהיות מוחץ ומבלבל אותו.
  10. קבל לו מעקב: קבעו ביקור ראשון אצל הווטרינר החדש של הכלב שלכם במהלך השבוע הראשון (או מיד עם האימוץ אם יש לכם חיות מחמד אחרות בבית או שאתם חושדים שהגור החדש שלכם עשוי להיות חולה). הביאו את כל הרשומות הרפואיות והחיסונים שסופקו על ידי המקלט או ההצלה שממנה אימצתם את כלבכם. וטרינרים רבים אפילו יספקו בדיקה ראשונה בחינם לאנשים המאמצים חיית מחמד! הביקור הראשון הזה הוא זמן נהדר לקבל רמזים לגבי אישיותו של כלבך והיסטוריית העבר שלו, אז אל תפחד לשאול הרבה שאלות. כמו כן, יש לבצע מיקרו-צ’יפס מייד עם הכלב שלך (אם הוא כבר לא), כך שתוכל להתאחד מחדש אם (להתנשף!) אי פעם תיפרד. קשה להחליף אהבה אמיתית!

Leave a Comment: