תפסיק לנבוח ברצועות על כלבים אחרים

שום דבר לא יכול לחתוך את ההנאה מטיול עם הכלב שלך כמו שהכלב שלך ילך וגועש כשהם רואים כלב אחר! יכולות להיות כמה שיותר סיבות לכך שכלבים נובחים על כלבים אחרים בזמן שהם ברצועה כמו שיש גזעי כלבים, אך התוצאה הסופית זהה – ולא כיף לך או לכלב אחר ולאדם שנביח עליו! אבל איך אתה יכול לשכנע את הכלב שלך שהתגובה הנפוצה והטבעית הזו אינה רצויה? גילינו שיטה אחת העובדת במהירות ובקלות עבור כלבים רבים בעלי מוטיבציה לטיפול!

איך שיטה זו עובדת …

נביחות זה כיף. אם אתה כלב כזה. כמה מהסיבות השכיחות ביותר לכך שכלבים נובחים בטיולים הם (1) להתריע בפניך שבא אחר חיה או אדם אחר (כאילו לא ראית אותם גם!), (2) כדי ליידע אותך שמשהו גורם לו או אי הנוחות שלה ושמרחק רב יותר ירגיש יותר טוב, או (3) לתקשר משהו אחר, כמו ללכת להגיד שלום לפוך האחר. כלבים זורקים אדרנלין כשהם נובחים. האדרנלין מרגיש ממש טוב. אז ברגע שהם התחילו לנבוח … זה כמעט בלתי אפשרי לתת להם משהו שמרגיש יותר טוב, או שמרגיש מספיק רע (ולא אכזרי) כדי לגרום להם להפסיק.

כך…

שלב מס ‘1: ציפייה
אתה צריך לצפות מתי הם הולכים לנבוח. באופן אידיאלי, נסו להישאר רחוקים מהכלב השני (חצו את הרחוב למשל) כך שהם יהיו פחות מעוררים, ולפני שהם מתקרבים מספיק לכלב השני כדי להתחיל אפילו לחשוב על נביחות (שימו לב לבהייה, פריצה או נהמת), תן להם משהו להתמקד בו שהם באמת באמת אוהבים, זה אפילו יותר טוב מהזיכרון הכלבי שלהם מעט מעורפל, עד כמה טוב האדרנלין הרגיש בפעם האחרונה שראתה כלב ונבח. זה יהיה…

שלב 2: התענוג הכי טוב בעולם
אתה יודע, זה שגורם להם להתחיל לזלול כשאתה פותח את הארון שאתה שומר עליו. בסופו של דבר אתה יכול “לרדוף” לפינוקים בעלי ערך נמוך יותר, אבל כשאתה מתחיל … להצטייד ברצועות הבג’ון בטעם הבייקון! בדיוק כמו שנעבוד קצת יותר קשה עבור $ 100 מאשר 10 $, פינוק בעל ערך גבוה יגדיל את הסיכוי שלך לשרוף את הרצון לנבוח! המשמעות תהיה גם יותר כאשר מתייחסים להתנהגות החדשה מכיוון שהתגמול גדול יותר.

שלב 3: שיפוץ תגמולים
נכון לעכשיו כאשר הכלב שלך רואה כלב אחר ונובח, הוא מקבל את תגמול האדרנלין. אתה רוצה להסיע את כלבך כך שהוא יראה כלב אחר, במקום זאת הוא מסתכל עליך ומקבל את התגמול המטפל, יחד עם תגמול מילולי! ולא סתם פינוק אחד … תפרק את הפינוקים שלך לקטעים זעירים, כך שתוכל להאכיל אותו בתגמולים זעירים ומתמשכים כל הזמן שהכלב השני עובר לידך או שאתה הולך ליד הכלב השני. כדי לגרום לכלב שלך להביט בך אתה יכול לנסות להשמיע קולות נשיקות או לחיצה, או לדבר פקודה – “צפה בי”, “הסתכל” או מילה יחידה כמו “מיקוד” נוטה לעבוד בצורה הטובה ביותר.

אם כלבכם נובח – עצרו את הפינוקים ופשוט נסו לעבור על פני הכלב השני במהירות האפשרית. חציית הרחוב או פנייה לדרך אחרת הם שיטות מועילות לצאת לדרך בנביחה בלתי נשלטת. ואז התחל שוב בשלב מס ‘1 עם הכלב הבא שמתקרב. זכור כי העבודה עם הכלב שלך לפני שהוא / היא מסלים היא הדרך היחידה לשנות את ההתנהגות ולתת לשיעור לשקוע פנימה.

אם לא מספיקים פינוקים בכדי לשמור על תשומת ליבו של כלבכם אליכם ולא לכלב השני, תוכלו לנסות פינוקים שונים ותוכלו לנסות לקחת את הכלב שלכם לאזור בו כלבים אחרים נמצאים, אך תוכלו להישאר מספיק רחוקים – כמו בחוץ פארק כלבים מגודר, לעבודה עם הכלב שלך מתמקד בך בהדרגה מתקרבים, אולי כמה מטרים ביום, לאורך כמה שבועות של שיפוץ.

שלב 4: תרגול!
ככל שתתרגלו יותר פעמים כך ההתנהגות של התבוננות בכם תורגש יותר כשתראו כלב אחר יהפוך. יתכן שתמצא שאתה מסוגל לצמצם את מספר הפינוקים לאורך זמן, אך עשה זאת בהדרגה מאוד, אם בכלל.

הערה: ישנם כלבים שמעוררים או מתבצרים מדי ב”תוקפנות הרצועה “שלהם מכדי ששיטה זו תעבוד. אבל היא שיטה בטוחה לנסות, ואתה לא מתכוון להחמיר את התוקפנות ברצועה כל עוד אתה לא מתגמל את הכלב אחרי שהוא נובח!

אחד הדברים היפים ביותר בכלבים הוא שלא משנה בני כמה הם (אתה יכול ללמד כלב זקן טריקים חדשים) או מה היו חוויות העבר שלהם, הם לומדים דרך אסוציאציה. לכן אנו יכולים לתת להם אסוציאציות חדשות וכך לעצב התנהגות חדשה על ידי חיזוק חיובי של מה שאנחנו רוצים, במקום להתמקד ולהילחם במה שאנחנו לא רוצים. היה סבלני עם הגור שלך כי הם לא דוברים את השפה שלנו! עם סבלנות, זמן ותרגול הפוך שלך ילמד להבין אותך ותלמד לתקשר טוב יותר את ההתנהגות הרצויה.

תוקפנות כלבים היא סוגיה מורכבת מאוד, ואין שום דרך שנוכל לכסות את כל הסיבות והפתרונות האפשריים שכלב עלול לנבוח, לנגוס, לפטפט, לנהום או בדרך כלל ללכת לבננות כשהם רואים כלב אחר כשהוא ברצועה. לעתים קרובות מאוד עם כלבים צעירים או פחות חברתיים, נביחות על כלבים אחרים לטיולים אינן רצועות תוקפנות כלל, אלא התרגשות או חרדה מפני אי הידיעה מה לעשות. אבל גילינו ששיטה אחת זו עזרה לנו ולחברים שלנו עם כלבים רבים בעלי תגובת רצועה, ואנחנו מקווים שהיא תעזור גם לכם!

Leave a Comment: