שמירת משאבים: מה זה ואיך מאמן טוב יכול לעזור

אחד מאוהדי הפייסבוק הנפלאים שלנו כתב לשאול את השאלה הבאה: “מה הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ‘שמירת משאבים’? הגור שלי נשך לאחרונה את בעלי בזמן שניסה להוציא חלק מפי ציפור מתה מפיה. מעולם לא נשללה ממנה אוכל או לא התעללה בשום דרך אך נראה שהיא מגינה מאוד על דברים מוזרים שהיא מרימה בחוץ, כלומר ענפים, עלים, נוצות, ובמקרה זה חלק מציפור מתה. אנא עזור כדי שנוכל להכשיר אותה כמו שצריך. “

זו שאלה טובה ושמירה על משאבים היא בעיה נפוצה. בתור התחלה, שמירה על משאבים היא בדיוק איך שזה נשמע. הכלב שלך מאמין שיש לו משהו בעל ערך משמעותי מאוד, שהוא מרגיש מגונן עליו או מאוים עליו אם אתה מנסה להרחיק את המשאב. בדרך כלל ככל שערך המשאב גבוה יותר, כך הכלב שלך עשוי לשמור עליו. בעלי חיים מתים הם תגמול בעל ערך גבוה מאוד לכלבים מכיוון שהם מחוייטים להגן על “טרפם”. כך שגם אם לגורכם היו חיים טובים (ואנחנו מודים לכם על שאהבתם היטב את הכלבים המאומצים שלכם!), האינסטינקטים של הכלב שלכם עשויים להיכנס להגנה על דברים מסוימים.

בכל מה שקשור לשמירה על משאבים, הייתי ממליץ לגייס את עזרתו של מאלף כלבים מוסמך, מקצועי וחזק לחיזוק, באזורך. לעתים קרובות כלבים מגנים על משאבים שלדעתם יילקחו מהם. כמובן שאנחנו מנסים להרחיק מהם את הדבר הזה, מה שלעיתים קרובות מחמיר את ההתנהגות! אבל מאמן כלבים מקצועי יודע ללמד את הפוך שלך את הפקודה “השחרר אותו”, ויהפוך את הכלב שלך למאמין שהפחתת משאב היא למעשה דבר טוב בכך שהוא נותן לו פינוק בגיבוי ושחרור המשאב. פינוק זה צריך להיות בעל ערך גבוה יותר מהפריט שהוא מגן עליו.

בעזרת מאמן כלבים מוסמך, ניתן להימנע מהיעילות מעקיצות כלבים וכלבך יכול ללמוד להיות בעל קשר חיובי עם משאבים שנלקחים. ללמד את הכלב שלך שדברים טובים מגיעים מהסרת משאבים, דרך פינוקים, שבחים, ליטוף וכו ‘, ככל הנראה יפחית או יבטל את התנהגות השמירה. יתר על כן, מאלף כלבים מנוסה יידע לקרוא את אותות התקשורת של הכלב שלך ולוודא שנגיסה לא תתרחש על ידי איתור סימני אזהרה מוקדמים. מומלץ מאוד שהכלב שלך לעולם לא ילמד להשתמש בנשיכה כשיטה להשיג את מבוקשו!

החשוב מכל, מאמן טוב ילמד אותך לקרוא את שפת הגוף של הכלב שלך ולוודא שהכלב שלך ילמד להיות חוויה חיובית כאשר הוא מפיל גם את המשאב וגם את התנהגות השמירה. המטרה הסופית: הכלב שלך לא ירגיש צורך להגן, להגן או לשמור על הדבר שהוא רוצה ויבטח בך שתתן ותיקח את המשאבים שלו לא משנה מה הם!

Leave a Comment: