שבעת הגזעים המובילים לבעלי הכלבים הפעילים

רוץ! לשחות! טיול! לצוד! שבעה גזעים לבעל הכלבים הפעיל – פוסט אורח מאת ג’ון דורפי. כמו רוב הבנים הצעירים, תמיד רציתי כלב משלי. בבגרותי, עדיין רציתי שיהיה לי החבר הכי טוב פרוותי לצדי. עברתי לאחרונה לבית גדול יותר ולבסוף היה לי שטח פתוח וחצר אחורית להביא לי כלב. אבל אני גם מנהלת אורח חיים פעיל מאוד; אני מתעמל לפחות 4 פעמים בשבוע ובסופי שבוע הם בדרך כלל טיולים בחוץ בטיולים, ריצה או קמפינג במדבר הגבוה. רציתי שיהיה לי בן לוויה שיכול לעמוד בקצב איתי וייהנה גם הוא מהפעילות המתמדת כמוני! לאחר עשיתי את המחקר, נתקלתי בשבעה גזעים שיהיו אידיאליים לאדם פעיל כמוני.

האסקים סיביריים

בעלי חיים גדולים ומפוארים אלה ידועים גם ככלבי מזחלות. לאחר שגדלו כדי למשוך אינויטים על פני מרחקים גדולים זה הגזע האולטימטיבי שלך למרחקים ארוכים. אם אתה מתכנן לרוץ עם האסקי, עדיף לעשות זאת באקלים בינוני עד קר מכיוון שהמעילים העבים שלהם יכולים להוביל לחימום יתר. הם יצורים עדינים אך סקרנים מאוד, ולכן עליכם תמיד לשמור עליהם על רצועה מכיוון שבסופו של דבר תצטרכו לרדוף אחריהם במשך תקופה ארוכה אם הם יראו משהו שתופס את תשומת ליבם!

פוקסאונדס

לא כל כך פופולרי כמו גזעים אחרים, זהו כלב צייד אנגלי ותיק. אריסטוקרטיה נהגה לצוד איתם בחפיסות, מכיוון שהיו ידועות בריצות של קילומטר וחצי ברדיפה אחר ריח. יש להם חוש ריח נהדר והם מאוד ידידותיים ופעילים בהתנהגות. לא תהיה לך שום בעיה להתמודד באזורים פתוחים ומאוכלסים עם הגזע הזה מכיוון שהם מגדלים להתמקד ולא דיברו בקלות.

ויסלה

מקורם מהונגריה, Viszla הם בעלי חיים יפהפיים. יש להם מעילים צבעוניים בצבע חלודה ובניית גרייהאונד. במקור הם מצביעים ואוחזים כלבים, אך יש להם סיבולת ואנרגיה רבה לכל פעילויות ריצה / טיול. הם מאוד מגנים (הכינוי שלהם הוא “כלב הוולקרו”) כך שלא תצטרך לדאוג שהם יברחו אם אתה בדרך או בפארק. זהו אחד הגזעים הבודדים של כלב בגודל בינוני שאינו נוטה לדיספלזיה היפ, סוג של דלקת פרקים במפרק. יש להם אורך חיים של 12-14 שנים.

בויקין ספניאל

ה- Boykin Spaniel הוא כלב חברתי ידידותי שעושה הכי טוב בסביבה משפחתית עם הרבה פעילויות בחוץ. במקור הם הוכשרו להיות כלבי ציד מים, ולכן הם מוכנים באותה מידה להיות בחוף הים כמו שהם על יבשה. יש להם מעילים מתולתלים הגדלים עד בינוני והם בצבע חום כהה / שוקולד. בגלל המעילים שלהם, הם הכי מתאימים לאקלים קר יותר. תחזוקת מעילים קבועה היא חובה מכיוון שפרוותם יכולה בקלות להסתבך ולתפוס הרבה פסולת טבעית.

דוברמן

דוברמנס, שנחצב לתודעה הקולקטיבית שלנו ככלבי שמירה או כלבי משטרה, מהווה בחירה מצוינת עבור נשים. בגלל המראה האגרסיבי שלהם ועמדתם, עם דוברמן, תרגישו בטוחים יותר בריצה בלילה. דוברמנים הם אינטליגנטים ומגנים מאוד, כך שתצטרך לאמן אותם צעירים. ברגע שהם יוכשרו כראוי, לא יהיה לך שום בעיה לקחת אותם בחוץ וברבים.

ניופאונדלנד

אם אתה עושה הרבה פעילויות על קו המים כמו שחייה או גלישה, אתה לא יכול להשתפר הרבה יותר מניופאונדלנד. ניו-פונדלנדים הם כלבי מים מצופים ארוכים שאוהבים להיות במים ומסביבם. הם כלבים גדולים מאוד ויכולים להיות בין 100 ל -150 פאונד עם מעילים לבנים ושחורים. הם גודלו כדי למשוך רשתות דיג וציוד כבד אחר. הם זן עדין ונודע כמציל אנשים מטביעה. הם ידועים בסיבולתם ויכולים להיות איתכם במים כל היום. הם בטח ירצו להישאר גם כשאתה גולש!

סתר אנגלי

זהו זן אחר המתאים היטב לסביבה המימית. מבחינה ויזואלית יש להם בנייה של רטריבר זהוב עם צבע דלמטי – כתמים בשחור לבן. הם בעלי אנרגיה גבוהה ונהדרים לסביבות מתונות עד קרות. אין להם סיבולת ריצה ממש בהשוואה ל- Viszla או Rhodesian Ridgebacks, אבל נהדר מסביב לגזע אם אתה מפצל את הזמן שלך בין חוף לשביל.

אל תשכח גזעים מעורבים!

לעתים קרובות החברים הכי טובים מאומצים ממקלטים מקומיים. לא רק שתעניק לחיה אוהבת בית נחוץ, אלא שלרוב הגזעים המעורבים יש גם מקרים נמוכים יותר של בעיות בריאותיות כמו דיספלזיה של הירך. והם מאפשרים לך ליהנות מהיתרונות של כמה גזעים! תערובות מעבדה ידועות בזכות האנרגיה שלהן ויכולות לגרום לליווי ריצה מצוינים אפילו לספורטאים מהשורה הראשונה!

עם כל גזעי הכלבים עליכם להיות מודעים לכריות כף הרגל שלהם ועל איזה משטח אתם רצים. אם אתה מתכנן לבצע ריצות של 5 ק”ק כמה פעמים בשבוע, נסה להישאר על שטחים דשאיים מכיוון שאפילו משטחים חלקים כמו אספלט ישחטו את רפידותיהם במהירות. לחלופין, תוכלו לרכוש “נעלי” ריצה לכלבים. הם אולי נראים מצחיקים אבל הם יחסכו את רפידות הכלבים שלך בטווח הרחוק. ודא תמיד שהכלב שלך שותה הרבה מים לפני כן והפקח עין בגלל התחממות יתר, מכיוון שהם לרוב יעברו מעבר לנקודת הבטיחות. כמו כן, יש לרוץ רק עם כלבים בוגרים שמפרקיהם נוצרו במלואם.

Leave a Comment: