עצור מהכלבים לשחק מרדף אחר החתול החדש

Dog and cat playing together outdoor. Dog and cat of the same color

כלבים וחתולים באמת יכולים להיות החברים הכי טובים! אבל לפעמים כשאתה מביא חתול חדש לביתך, גם אם הכלבים שלך כבר חיים בשלווה עם חתולים, החתול החדש כל כך מרגש ו … היא רצה כשהם משחקים רודפים אחריה, איזה כיף! ובכן, כיף מבחינת הכלב, אבל בטח לא בשביל החתול המפוחד החדש. מדוע כלבים ידידותיים לחתולים פתאום מרדפים אחר חתול חדש? ישנן סיבות רבות, אך חשובות יותר מהבנת הסיבה היא הבנת האופן בו! איך תוכלו להפסיק את המרדף, ולעזור לחתול החדש להסתגל ולהשתלב בשמחה לביתכם. להלן מספר טיפים בהם השתמשתי בעצמי, שכן טיפלתי בכלבים שאם היו מקבלים את ההזדמנות, רודפים אחר חתולים חדשים. חתולים שהיו ביישנים או פחדו מהם היו מושכים במיוחד! היו לי מאמצים ואומנים אחרים שיגידו לי שהטיפים האלה ממש עזרו גם הם. אלה אינם תחליף לעבודה עם מאמן חיות מחמד או ביוויולוג, אך תוכלו לנסות בבטחה את העצות הללו – בזמן שאתם שומרים על רצועת הכלב או על ארגז, ועובדים עם מאמן – כדי לבדוק אם הם יכולים לעזור גם לכם.

כתבתי את הטיפים למטה לחתול ביישן בשם “טוויסט”. היא אומצה על ידי משפחה עם כלבים גדולים וקטנים כאחד. הכלבים התגוררו עם חתולים אחרים ללא בעיה, אך רצו לרדוף אחר טוויסט.

*** הערה: טיפים אלו מיועדים לאחר שהכלבים שלך הוצגו כראוי לחתול החדש. קרא את 6 הצעדים שלנו להכנסת חתול לכלב כאן. כל כלב, גם אם הוא רק “רודף” משחק, צריך להיות רצועה או ארגז כאשר החתול בחוץ, עד שהוא כבר לא רודף. אפילו מרדף משחק יכול להפוך קטלני תוך שנייה, וחתול יכול לעוור כלב עם חולף אחד טוב. כמו כן, אנא הפרדו בין חיות מחמד כשאתם לא בבית. למרבה הצער אנו יודעים על חתולים שנהרגו על ידי כלבים אפילו שנים לאחר שגרה יחד, כשמשהו בלתי צפוי עורר מרדף.

צרו חדר בטוח או אזור בטוח לטוויסט, בו הכלבים לא יכולים ללכת בכלל, אך במקום בו היא יכולה להיכנס / לצאת ולראות את הכלבים. גדולה מספיק למנות האוכל שלה, למיטה, וארגז המלטה, כדי שתוכל לאכול, לישון ולטפל בעסקים. אולי השתמש בשער לתינוק כדי ליצור חדר אחד בדיוק בשבילה, או השתמש בשערי לול גבוהים לכלבים בחדר אחד, עם עצי חתול משני הצדדים כדי שתוכל להיכנס ולצאת, אך הכלבים לא יכולים.
הקימו “כבישים מהירים” – פשוטו כמשמעו, שבילים גבוהים שרק טוויסט יכולה לנסוע כדי שתרגיש בטוחים להסתובב בה. מדפים צמודים לקיר עם מחצלות החלקה מחוברים בצורה מאובטחת או עובדים מצוין לצורך זה, ו / או באמצעות ריהוט קיים (מדפים, שולחנות עבודה, דלפקים) כשהשבילים מסומנים ומוחזקים על ידי רפידות החלקה.
מסלול בריחה לחתולים בלבד בכל חדר כולל מסדרונות, כך שטוויסט יכול להיכנס למרחב בטוח כדי לברוח אם היא נבהלת. המקומות והנתיבים יכולים להיות עץ חתול גבוה, שולחן גבוה או מדף ספרים עם כסא לצידו, או דלת ארון מחוברת פתוחה עם עצירות דלת משני צידי הדלת שרווחה מספיק בכדי שתוכל להיכנס אליה.
אם היא הכי מפחדת מהכלבים הגדולים, משוך רהיטים מהקירות כדי שתוכל להחליק מאחור. היא תדע שהכלבים הגדולים לא יכולים לרדוף אחריה שם.
ארגז את הכלבים והאכיל אותה בסמוך.
כאשר בני האדם נמצאים באותו החדר מפקחים, קשור (קשירה) את הכלבים למשהו לא נייד, כמו ספה כבדה, והכניסה את טוויסט לחדר – או בארגז או על ידי משחק איתה, כדי לאפשר לה לבלות באותו החדר עם הכלבים להתרגל אליהם.
בקבוקי ריסוס מים בכל חדר. תן ברוגע תרסיס אחד או שניים לכיוון הכלב ברגע שהם אפילו חושבים לרדוף אחר החתול. עובד רק אם הכלב לא אוהב את התרסיס.
פסק זמן לכלבים מיד אחרי שהם מסתננים או מנסים לרדוף. (לא עונש זועם, רק התעלמות מאוכזבת.)
שבחים מילוליים מיידיים לכלבים שמתעלמים או יושבים ואינם זזים כאשר החתול עובר, מחזקים עם שכר מטפל. (השתמש ברמז מילולי “עזוב אותו” ותגמל אם כן.)
תרגול פקודות צייתנות של כלבים (לשבת, להישאר וכו ‘) עם תגמולים באותו אזור כמו חתול.
הימנע מלהרגיש או להביע כעס כאשר כלבים נמצאים בקרבת חתול. כעס הוא רגש בעל אנרגיה גבוהה. אם אתה צועק או מתרגז בדרך אחרת, אתה בעצם “מצטרף” ומוסיף לאדרנלין האנרגטי הגבוה של המרדף.
אתה יכול להשתמש בהרתעה מפני רעש אם זה קוטע את כוונת המרדף של הכלב. כמו מילולית “עזוב את זה!” מילולית או ניעור פחית פרוטות. לא כעונש, רק כהפרעה.

Leave a Comment: