עזרו לכלבכם להפסיק לבכות כשהוא נשאר לבדו

puppy cocker spaniel in front of white background

אימה !!!! עצוב, בודד, חרד או משועמם – כלבים שלא מאושרים כשאתם עוזבים יכולים לעשות הרבה רעש בניסיון ליידע אתכם! חרדת הפרדה לובשת צורות רבות, ובעלת רמות עוצמה רבות ושונות. אחד הסימנים יכול להיות כלב בוכה, מיילל, נובח או משמיע בדרך אחרת כשהוא נשאר לבד. יתכן שהקרואן הכלבי שלך לא יפגע בעצמו או במישהו (או בכל דבר אחר!) בהתנהגות זו, אך אלא אם אתה גר באולפן אטום לרעש או מוצא במדינה, יללות כלבים בהחלט יכולות לגרום לבעיות עם שכניך! כמו כן, מדובר בתקשורת נשמעת מאוד מהכלב שלך אליך, או למי שאולי נמצא באוזן שמיעה, שהכלב שלך לא מרוצה. יכול להיות שהכלב שלך הרגיש “נטוש” לפני כן, ואם הוא לא מאוזן היטב דרך אימונים, שגרה והתעמלות, לאבד את המגן שלו יכול להרגיש בלתי נסבל. החדשות הטובות הן שיש המון דברים שתוכלו לנסות לצמצם ולבטל את בכי הכלבים כאשר נשארים לבד!

 1. קבע שגרת יומי אמינה.

חלק מהכלבים שזה עתה אומצו עשויים להתבטא בהתחלה כשנותרים לבדם, מכיוון שהם מתרגלים לביתם החדש. אפילו כלבים שהייתם במשך זמן מה יכולים להיות מוטרדים משינויים בשגרה שלהם, כמו למשל שינוי שעות העבודה שלכם, שותף לחדר חדש וכו ‘מה שעלול להוביל לבכי כלבים. שימו את הכלב שלכם לשגרה מאוד אמינה ואמינה ותנו לו זמן להסתגל – לפחות שבוע אחד מאותו לוח הזמנים (של אכילה, משחק ואימון) בכל יום. זה כולל ימי סוף שבוע! גם אם לוח הזמנים לפי שעה שלך משתנה מיום ליום, ודא שהכלב שלך נשאר זהה.

 1. תנו פעילות גופנית יומית קבועה.

אנרגיה לא מבוצעת מצטברת בכלב (ממש כמו ילד אנושי) וצריכה לצאת איכשהו. עדיף שתתרוצץ איתך סביב הגוש, ואז תשיר את הקלאסיקות כשלא היית! קח אותו לטיול ממש לפני שאתה יוצא. או להשתתף בסשן משחק אינטנסיבי או בתרגיל אחר. עשה זאת מספיק זמן כדי לעייף אותו, כך שסביר יותר שהוא יישן כשאתה נעלם. ונחשו מה – פעילות גופנית משחררת סרוטונין במוח של כלב, ממש כמו אצל בני אדם! סרוטונין גורם לתחושה מרגיעה מאושרת, ופעילות גופנית היא דרך להכניס אותה באופן מיידי ובטוח למוח של הכלב שלך, מבלי לתת לו תרופות. עיין במאמר שלנו על דרכים להתעמל עם הכלב שלך בכדי לקבל רעיונות מהנים יותר (ניסית אי פעם את דוגה?) ולחסל את בכי הכלבים.

 1. השאר את הטלוויזיה או הרדיו כשאתה יוצא.

תחנת רדיו מדברת או ערוץ טלוויזיה חדשותי עם אנשים שמדברים כללית עובד הכי טוב. שים את עוצמת הקול בקול רם כמו שאנשים ידברו בבית שלך. אם יש לך נגן תקליטורים, בוודאי בדוק דרך האוזן של כלב – צוות Adopt-a-Pet.com משתמש בזה כדי להקל על בכי הכלבים וזה באמת עוזר!

 1. תנו לו צעצוע “פאזל אוכל”.

תן לו את זה ממש לפני שאתה הולך, כך שהוא יהיה עסוק בניסיון להוציא מהם את האוכל כשאתה נעלם. וודא שאתה מקבל את הצעצוע בגודל המתאים לכלב שלך. אפילו יותר טוב, קנו ארבעה צעצועים שונים או יותר, וסובבו, כך שיהיו אחד “חדש” בכל יום, הרחק את “הישן”. התבונן בלוח הפינטרסט של צעצועי הפינטרסט שלנו לקבלת השראה למתכונים, להכנת צעצועי DIY ועוד. .

 1. הרגישו אותו ברגישות לעזיבתכם.

אתה רוצה “לזייף” אותו בתריסר הפעמים הבאות שאתה עוזב כדי להתחיל להתייחס להתנהגות הבוכה של הכלב. רק לרדת במסדרון לדלת הכניסה שלך, או במורד שביל הגישה, ואז לחזור … ואז לרדת במסדרון / לחסום ולחכות 5 דקות, ואז לחזור … ואז בעצם לעזוב. לאחר מכן הוא יחשוב שאתה חוזר מייד ופחות סביר שהוא יבכה. הקפד לשלב את זה עם מספר 6 ….

 1. אל תעסוק בעניין עזיבתך.

כשאתה מתכונן לעזוב, אסוף את חפציך ויצא כאילו אתה חוזר מיד – אין חיבוקים, נשיקות או פרידה דרמטית. אל תגידו “פאי מתוקה להתראות! יהיה בסדר! אמא תחזור בקרוב! “זה פשוט נותן לו התראה ענקית שאתה עוזב, אולי לנצח – שעה יכולה להרגיש כמו לנצח לכלב!

 1. אל תעשה עניין גדול כשאתה חוזר הביתה.

עקוב אחר אותו מפתח נמוך בלי שום עניין גדול כשאתה חוזר. זה הכי קשה לבני אדם! התעלם מכל מחפש תשומת לב (קפיצות, השתגעות) ותגמל רק את הכלב שלך באהבה וחיבה רגועה כשהם גם רגועים, לפחות 5 דקות אחרי שהגעת הביתה. (אתה יכול להוציא אותם החוצה מיד אם הם צריכים לצאת בסיר, אבל לעשות זאת ברוגע בלי להתרועע, כמו שהיית עושה אם כבר היית בבית.)

 1. רכבת ארגז.

השתמש במאמר אימוני הארגזים שלנו בכדי לראות אם אתה יכול לארגן את כלבך. חלק מהכלבים חרדים יותר בארגז – אז קחו את אימון הארגזים לאט כדי לראות כיצד הכלב שלכם מגיב ואם עוזר לקול את הקול או להחמיר אותו. לעתים קרובות ניתן לאמן ארגזים לכלבים מבוגרים עד ארבע שעות מתיחה במהלך היום. לאחר שעשיתם אחר שלבי אימוני הארגז, תרצו להגדיל בהדרגה את משך הזמן בו אתם משאירים את הכלב בארגז ואז להגדיל בהדרגה את הזמן (בתוספות של 5 דקות) את הזמן שיצאתם ממנו הבית בזמן שהוא בארגז. ייתכן שתרצה לנסות ארגז של חברת תעופה כך שתרגיש יותר כהה ובטוח יותר מאשר ארגז תיל, או שיהיה את הארגז בחדר חשוך יותר. אל תשתמש בשמיכה לכיסוי הארגז – כלב יכול למשוך שמיכה פנימה ולאכול אותה. וודא שאתה משתמש רק בכרית ארגז מוגנת לעיסה.

 1. הליכון כלבים / יושב / מעון יום.

מעון יום לכלבים יכול להיות דרך יומית או מזדמנות לכלבים שנהנים לשחק עם כלבים אחרים כדי להתעמל הרבה ולהיות מאושרים יותר וחרדים פחות בימים בהם הם נשארים בבית. מטיילים או יושבים כלבים יומיומיים יכולים גם להוסיף תרגיל מספיק ותוספת תשומת לב לשגרה של הכלב שלך כדי להקל על בכי הכלבים כשהוא נשאר לבד.

 1. נסה תרופות חרדה הומיאופתיות טבעיות.

המותג בו השתמשתי שעוזר לסופת הרעמים שלי כל כך מבוהל (וזה עוזר לבני אדם גם כן!) הוא Rescue Remedy. אתה יכול להכניס אותו לפה של הכלב שלך, לפינוק או למי השתייה שלהם. חלק מחיות המחמד נראות מושפעות מכך יותר מאחרות, אבל זה לא יכול להזיק. אתה יכול גם לנסות צווארון או תוסף “DAP” (כלב מרגיע פרומון), זמין אצל קמעונאים לחיות מחמד או מהווטרינר שלך. למידע נוסף על הרגעה טבעית לכלבך, עיין במאמר זה.

 1. נסה ThunderShirt.

מצילים רבים מדווחים כי ThunderShirt יעשה ניסים על כלב שבוכה כשהוא נשאר לבדו. החולצה יוצרת לחץ קל על גופו של הכלב, בדומה לחתול לתינוק, המסייע להקל על החרדה.

 1. אמץ חבר!

זה יכול להיות תרופה מיידית עבור כלבים מסוימים – אמץ אותם חבר כלב! חלק מהכלבים, במיוחד אלה עם אינסטינקטים בעלי חבילות גבוהות כמו הוסקיות סיביריות, פשוט לא מצליחים להישאר לבד, לעולם. מציאת התאמה טובה לכלבך אך מי שרגוע ומאושר כשאתה עוזב יכול להיות בעל השפעה מרגיעה נפלאה להפסיק לבכות כלב כאשר הפוך שלך נותר לבד.

מה עם תרופות?

ישנן מספר תרופות (כמו “כלב פרוזאק”) שהווטרינר שלך יכול לרשום שיכולות לעזור להקל על חרדה או להרגיע את הכלב שלך. חלק מהכלבים חווים תוקפנות כתופעת לוואי, לכן המשיכו בזהירות. במצבי חירום (חיים אם כלב הולך לאבד את ביתו בגלל תלונות רעש) באמצעות תרסיס הומני “צווארון נביחה” המרסס כאשר הכלב נובח יכול לעבוד באופן מיידי. אבל אצל כלבים אחרים, צווארון ריסוס רק מגביר את החרדה שלהם, ואז יש אחרים שמגלים במהירות כמה הם יכולים לבכות & לייבב מבלי לדחות אותה. אני מזכיר תרופות ואת הצווארונים למקרה שכל האמור לעיל לא הצליח בך, ובנקודה בה תנסה הכל כדי שתוכל לשמור על כלבך בשקט, כך שתוכל לשמור על הכלב שלך.

זה המון רעיונות ותוכלו לנסות שילוב כדי לראות מה הכי מתאים לכלב שלכם – כל כלב הוא אינדיבידואל ומגיב אחרת! בכי של כלבים כאשר נותר לבדו אינו בעיה נדירה, במיוחד עבור כלב בבית חדש. ישנם אימונים מורכבים יותר “המעליבים רגישות” שניתן לבצע גם הם, אך זה לוקח יותר זמן – והוראות! איך אתה יודע אם מה שאתה עושה עובד? ידוע לנו על אחד המאמצים שהתקין מצלמת רשת! סופר חכם, והם יכלו לראות מיד איך הגור החדש שלהם מתבאס פחות זמן בכל יום – וכשהוא הכניס את הצעצוע הממולא של סנופי לקערת המים לשתות!

אל תהיה קשה מדי בעצמך אם טיפים אלה לא מצליחים עבורך. ישנם כלבים הסובלים מחרדה קשה יותר ולעיתים בשינויים בבית ותרופות לא עובדות. יתכן גם שלא ניתן יהיה ליישם את כל הרעיונות הללו במלואה, לדוגמה, אימוץ כלב שני עשוי לא להיות בר ביצוע במקום שאתה גר. אם אתם נאבקים במצב קשה יותר בו הכלב שלכם פוגע בעצמו או שהיללות גורמות לבעלי בעל בית, כדאי מאוד לפנות למנהיג מוסמך של בעלי חיים או למאמן כלבים מקצועי.

אבל מה אם היית מחפש איש מקצוע וזה לא עזר או שאתה לא מסוגל לבצע את ההשקעה? המומחים שלנו ב- Rehome מאת Adopt-a-Pet.com וקרן Petco שוחחו עם מאות בעלי חיות מחמד עם דילמות דומות מאוד ומבינים כמה קשה יכול להבין את דרך הפעולה הטובה ביותר. Rehome הוא שירות אימוץ עמיתים לעמית, המאפשר לבעלי חיות מחמד לפרסם את חיות המחמד שלהם באתר Adopt-a-Pet.com על ידי מיליוני מאמצים פוטנציאליים. צוות Rehome נתקל בבעלי חיות מחמד המתמודדים עם כל מיני בעיות התנהגות ויכולים לעזור בניווט במצבים כמו זה שבהם אתה עלול להישאר חסר אונים ותסכול. כשעשית את כל מה שאתה יכול, חשוב לזכור כי חיות מחמד הינן אינדיבידואלים ולעיתים יתכן שהבית שלך לא מתאים לך לאחד מכם. אם הבנת שהחרדה של הכלב שלך לא משתפרת או שהם נמצאים תחת לחץ רב, החזרת הכלב שלך למשפחה שיכולה לתת מענה טוב יותר לצרכים האלה עשויה להיות בחירה חביבה ואחראית מאוד. אם אתה בעמדה הקשה לשקול אם לחדש את הכלב שלך, חשוב לבדוק את המצב כנה ולעשות את שיעורי הבית שלך. למרבה המזל Rehome יכול לעזור להפוך את התהליך לקל ובטוח ככל האפשר. Rehome מספקת גם לבעלי חיות מחמד כמוך את כל הכלים הדרושים להם כדי לבדוק יישומים ולבחור את המשפחה החדשה המתאימה לחיית המחמד שלהם.

אנו יודעים כי חרדת נטישה או בעיות פחד יכולים להיות קשים מאוד לחיות איתם ולשנות אותם, ואנחנו רוצים שיהיה לכם את כל הכלים העומדים לרשות חיית המחמד שלכם את הסביבה המאושרת ביותר שאפשר! למרות שבכי כלבים מהווה גורם לחץ עצום עבור הורים רבים מחיית המחמד, אנו מקווים כי על ידי ניסיון בכמה מהטכניקות הללו, תהיה לך הצלחה בחיסול ההתנהגות. יש לך שאלות בנושא מיילל כלבים או טיפים שעבדו עבורך? השאירו תגובה ושתפו אותנו!

Leave a Comment: