למדו את הכלב שלכם לא לקפוץ על אנשים

כלבים עשויים לקפוץ על אנשים אם ברכה ידידותית, או כדי להפגין דומיננטיות. טבעי שגור יקפוץ על כלבים ואנשים אחרים. אנשים רבים מוצאים את זה חמוד כשכלבים קטנים או גורים, ומעודדים את זה על ידי ליטוף אותם. עם זאת, כאשר הכלב מתבגר, הקפיצה בסופו של דבר אינה מהנה ואף מסוכנת. ללמד את כל הגורים והכלבים לא לקפוץ על אנשים יכול למנוע מילדים, קשישים ופחות מאנשים מנוסים בכלבים להיפגע או להפחד. זה עוזר לגור להבין שלאנשים יש חוקים שונים מכלבים אחרים – זה נימוסי כלבים טובים!

להלן טיפים לאמן את מיס ג’אמפינג ג’ובינג שלא לקפוץ על אנשים:

תסתובב והתעלם מג’ליבי קופץ. על מנת שזה יעבוד, כולם חייבים להיות על הסיפון: משפחה, לבקר חברים, צריך לומר לכולם “התהפך וג’וניור כשג’ליבן קופץ עליך!”
היה שקט ושקט. ילדים ואנשים שזועקים, משמיעים קולות או מסתובבים כשכלב קופץ עליהם מתגמלים את הקפיצה! ילדים לפעמים מבינים זאת טוב יותר כשאתה אומר להם “להיות עץ משעמם”.
אל תסתכל על ג’לי. רק להסתכל עליה זה גם פרס!
תגמול על העמידה! ברגע שג’ליביין מניחה את כל ארבע כפותיה על הרצפה, כולם יכולים להסתכל עליה, ללטף אותה, לדבר איתה, לשבח אותה! אם היא קופצת שוב, חזור להיות עץ משעמם עד שהיא שוב תהיה ארבע כפות על הרצפה.
אין קשר. לעולם אל תשתמש בברך, בידיים, ברגליים או ברגליים כדי לדחוף לכלב שקופץ למעלה. זו תשומת לב גופנית – שוב, תגמול, ההפך ממה שאתה רוצה לעשות כשג’ליבאן קופץ. חציית הידיים תעזור להרחיק את הידיים מהתערובת.
אאוץ! לעולם אל תדרוך על בהונותיהם האחוריות או סחט את כפותיה הקדמיות !! עונש כואב זה פשוט לא הכרחי, ולא גורם להם להבין מה הם צריכים לעשות במקום לקפוץ. (ולפעמים כלבים ינסו “לסחוט” את הכפות הקדמיות שלך כפות הידיים לאחור – בפה!)
שב! אם היא יושבת, היא לא קופצת! לצ’ואי יש מאמר נהדר בנושא לימוד לשבת.
הישארו! למד אותה את הפקודה “להישאר”, ותאריך אותה “להישאר” כשאתה נכנס ויוצא מדלת הכניסה. הרבה תגמולים כשהיא מחזיקה את שהותה כשאתה נכנס דרך הדלת! ואז קבל חברים ומשפחה להתאמן איתך.
שחק ונער! ישנם כלבים סופר אנרגטיים שעדיף לנער צעצוע או לתפוס כדור כאשר מברכים מישהו חדש, במקום לשבת על ליטוף. שמור צעצוע ליד דלת הכניסה או איתך לטיולים כשאתה עלול לפגוש אנשים, והשתמש בזה גם כהפרעה וגם תגמול בנוסף לשבח כשהם פוגשים מישהו ולא קופצים.
קח שיעור הכשרה. לימוד פקודות בסיסיות יעזור לג’ליבי להקשיב כשאת אומרת “לשבת” ולשפר את השליטה הכללית שלה בעצמה וביכולת להקשיב ולקחת ממך רמזים לגבי מה שאתה אוהב ולא אוהב. לאחר מכן תעזור את עזרתו של מאמן מקצועי אם אתה עומד בפני אתגר עם קפיצת Jellybean גם לאחר שתעקוב בעקביות אחר הטיפים לעיל במשך מספר שבועות.
ואחרון חביב, זכור להתמקד במה ההתנהגות שאתה רוצה, ההתנהגות שג’ליביאן עושה שאתה אוהב. תשבחי אותה על כך, הודע לה ושים לב לזה – מה שאנחנו מתמקדים בו גדל, במיוחד עם כלבים שכן כל זה מחזק להם!

אם הכלב שלך פשוט לא יכול להפסיק לקפוץ משמחה, ייתכן שתרצה לדבר עם המאמנת שלך על מתן לה “חנויות קפיצות” וזמן מובנה כשאתה מבקש קפיצה והיא תוכל לשחרר את הדחף הזה בזמנים המתאימים. הצבת “קפיצה” היא דרך נהדרת להודיע ​​לה שזה לא בסדר לקפוץ פעמים אחרות. רק זכור לתת לה זמן קפיצה – כמו בקורס זריזות או לצאת לטיול – כדי שתוכל לזכור שזה הפך לפקודה. והיי, תמיד תוכלו לנסות לקפוץ איתה בשביל הכיף!

Leave a Comment: