כיצד להשאיר כלב מחוץ לדלפקי המטבח

לפעמים כשגור חדש מתבגר, הם מגיעים לפתע לגודל בו הם מבינים אם הם עומדים על רגליהם האחוריות, הם יכולים לעזור לעצמם לאותם דברים מריחים טעימים שתשים להם על השיש! כמובן שאתה לא באמת משאיר את זה שם בשבילם, אבל כדי שכלבלב או כלב יבינו את זה אתה צריך לאמן אותם קודם. גם גלישה נגדית אינה בעיה בלעדית של גורים, חלק מהכלבים הבוגרים נהנים גם מגלישה נגדית! הם עשויים להיות כלבים שאומצו זה עתה שמעולם לא הוכשרו להתנהג בנימוס (או אפילו מותר) במטבח, או אולי הכלב הבוגר שלך עושה את החוטף נגדו רק כשהגב מופנה, או שאתה לא בבית. לא משנה מה הגיל או הנסיבות של הגור, יש לנו כמה טיפים לאימונים שיעזרו לפוך שאהב המזון שלכם לשמור על כפותיו על הרצפה בה הם שייכים ומחוצה לכם!

 1. הרחק אותו
  אם יש לך כלב גולש נגד או זבל, הצעד הראשון באימוניו הוא להרחיק אותו. זה אומר לגמרי מחוץ להישג יד. יתכן שלא תרצה לשמור לצמיתות את אותם ספוגים או ריחות טעימים (לכלב) או פריטים אכילים אחרים במגירה, ארון או צנצנת בורג גדולה וכבדה גדולה בחלק האחורי של הדלפק. חשבו על זה: בכל פעם שהכלב שלכם קופץ ומקבל משהו טעים, זה ממש כמו תגמול – אילוף אותו לקפוץ על הדלפקים!
 2. אל תאכיל אותם מהדלפקים
  האם אתה ממלא את קערת האוכל שלהם על השיש? לחתוך פינוקים או לשים שקיות פינוק ואז לתת להם פינוקים מהתיקים מחוץ לדלפקים? תפסיק לעשות כמה שיותר מזה! העבר למקום שממלא את קערת האוכל שלהם ואוחסן את הפינוקים שלהם מהמטבח, כמו לחדר הכביסה, המוסך, המסדרון וכו ‘.
 3. חיזוק חיובי
  בכל פעם שאתה במטבח עם הכלב שלך, אתה יכול לתגמל אותם באופן אקראי על כך שהם היו שם עם אוכל על השיש כשהם לא קופצים. עבדו על הפקודות לשבת, להישאר ולמטה במטבח ולתת להם תגמולים מהכיס והידיים. התאמנו בשבת ואז צעדו לכיוון הפתח מהמטבח, ואז עשו זיכרון ותגמול. עבד עד שיצא איתם מהמטבח לשבת בשהות במטבח, הגדל בהדרגה את משך הזמן בו הם מחזיקים את השהייה, ואז בא אליך כשנקרא לתגמול.
 4. תיקון שלילי
  א.) פעיל: אם יש לכם גולש נגדי שקופץ גם כשאתם עומדים שם, גרמו להם ללבוש “רצועת גרירה” כשתאפשר להם גישה למטבח. רצועת גרירה היא אחת שהם גוררים סביבם כל הזמן – נהדר לשמירה על גורים מצרות. הם צריכים ללבוש אחד רק כאשר הם מפוקחים, כך שתוכל להתיר אותם אם הוא מסתבך בכיסא או ברגל שולחן למשל. כאשר הכלב שלך מניח את כפותיו על השיש, בחוזקה אך בעדינות משוך את קצה הרצועה כדי להוריד אותו מהדלפק ולהגיד “לא” איתן. אנחנו לא אוהבים לתפוס צווארון כחלק מתיקון שלילי, זו הסיבה שאנו דוגלים ברצועת גרירה. אתה תמיד רוצה שידיים מושכות את הצווארון הן חוויה חיובית טובה.

ב) פאסיבי: ישנם מכשירים שהומצאו בכדי להרחיק את חיות המחמד ממשטחים וגם חפצי בית שאפשר גם להם. אתה יכול לערום פחי סודה ריקים בשולי הדלפק, וכאשר חיית המחמד קופצת מעלה, הפחים ייפלו תוך כדי רעש לא נעים. עבור גולש נגדי נחוש, יש לשקול פחי ריסוס המופעלים על ידי תנועה לחיות מחמד או אפילו מלכודות מרושלות, ראו תמונה למטה.

 1. התעמלות, אימונים, צעצועים
  מתן תרגיל לכלב מספיק יום-יום, ביצוע תרגילי אימון יומיים והענקת להם צעצועי פאזל כדי לשמור על מעורבות דעתו, יסייעו גם בהפחתת הרצון שלהם למצוא משהו מעניין וטעים לחקור בדלפקים שלכם!

Leave a Comment: