כיצד ארגז לאמן את הגור או הכלב שלך

Chihuahua Dog Sitting On Cushion Indoors

אימון ארגזים הגור או הכלב החדש שלכם יכול להיות דרך נפלאה לעזור להם להיות שבורים ביתיים, תוך שמירה עליו ועל חפצי ביתכם! אם ההיכרות לארגז והשימוש בארגז מתבצעת כראוי, מרבית הגורים ואפילו כלבים מבוגרים יהנו לבלות ב”המכונה “המיוחדת שלהם, כפי שניתן לראות כשהם הולכים להסתובב בארגז שלהם גם כשהדלת נותר פתוח. וכן, מרבית הגורים והכלבים ינסו מאוד לא לקרקע במקום שהם ישנים, וזו הסיבה שארגז בגודל כראוי יכול להוות עזרה כזאת בהדרכת בית. טחנת גורים או כלב בחנות גורים יתכן ואיבד את האינסטינקט הזה בגלל שנאלץ לישון ולעמוד באותו האזור בו הם סירים, כך שאימוני ארגזים לרוב לא יעבדו עבורם באותה מהירות. מאמר הבלוג הזה מכוון יותר לכלבים וגורים צעירים יותר, אך הרבה המפתחות לאימוני ארגזים מוצלחים של גור מאושר הם בחירת ארגז, הקדמה ושימוש נכונים – וניתן ליישם אותם בכל גיל של כלב!

בבקשה: לעולם אל תשתמש בארגז כדי להעניש. כניסה לארגז ובילוי בארגז צריכה תמיד להיות חוויה שמחה וחיובית, עבורכם ועבור הגור שלכם!

כיצד לבחור ארגז

גודל:
ארגז צריך להיות גדול מספיק כדי שהגור או הכלב שלכם יוכלו לשכב ולהסתובב במעגל הדוק. אם הוא מספיק גדול כדי לשכב בו, עליו להיות גדול דיו לשבת מבלי שגם הראש שלהם יפגע בראש. חשוב גם לא לבחור ארגז גדול מכדי לספק תחושת “מאורה” נעימה. אם יש לך גור שיגדל לכלב גדול, אני מציע לקנות ארגז בגודל מלא שיתאים לו כבוגר, ולהשתמש בחומר בטוח ללעיסה של גור (כמו בלוקים של בלנדר) כדי לחסום קטע מספיק גדול בשביל הגודל הנוכחי של הגור שלך. ואז ניתן להרחיב את הארגז עם גידול הגור. ישנם גם ארגזי תיל שנמכרים עם מחסומי פנים הניתנים להזזה ואז הסרה כדי להפוך את החלל לגודל המתאים.

סוג:
ישנם דגמים רבים של ארגזים, כולל עץ מפואר שנראים כמו רהיטים, סגנונות קיפול חוט פלדה, ומגוון הטיסות של המטוס הפלסטי המעוצב. עבור כל חיות המחמד קחו בחשבון: 1.) פערים: הקפידו לבחור ארגז שהכפה של חיית המחמד שלכם לא יכולה לסחוט דרכה ולהיתקע. 2.) חוזק: גורים רבים וגזעים גדולים הם לעיסה חזקה מאוד. בחר חומר התואם את עוצמת הלעיסה של חיית המחמד שלך חוזק חוט הפלדה משתנה בין מותגים לדגמים. עץ או נצרים אינם מומלצים לגור או לכלב שאינם מיומנים כבר בארגזים.

עלות:
ארגזים יכולים לעלות בין 30 ל 200 $ ומעלה, תלוי בגודל ובעמידות.

איפה אני מניח את הארגז?

אנשים רבים מכניסים את הארגז לחדר השינה שלהם שם הם יכולים להרגיע את הגור במהלך הלילה. יש אנשים שמעדיפים לשים את הארגז במקום שלא ישמעו את הגור בוכה. אין שום דבר רע בשום תוכנית. עם זאת, הגור יהיה קל יותר להתרגל להיות בארגז אם הוא ישן עם משפחתו החדשה (ליד המיטה) כמו שהיה כשהוא ישן עם אמו וחבריו. קל יותר לגור, אך עשוי להיות קשה יותר לבני האדם בבית! האם אזכרתי אטמי אוזניים? באופן אישי, אני אוהב להיות במקום בו אני יכול לשמוע אם זעקותיו המתלוננות של הגור הופכות למעשה “הצלחתי לתקע את הכפה שלי בחוט” זעקות כואבות לעזרה. מבחינתי לילה או שניים של שינה אבודה שווה את ביטחונם.

התכוננו להכיר את הגור לארגז בפעם הראשונה

אתה והגור שלך צריכים לחשוב על הארגז כמקום המיוחד בו הוא בטוח ומאושר. חלק מהבעלים מעדיפים לקרוא לזה “המאורה שלך” או “הבית שלך” או כל מה שעוזר לך לחשוב על זה כמקום בטוח ורגוע.

ראשית, תן לגור שלך תרגיל ומשחק ארוך ונחמד, עד שייראה עייף … או שאתה עייף! תנו להם לשתות בסוף ההפעלה.

שנית, קח את כל המזון או המים 30 דקות עד שעה לפני שתגדיר את הגור שלך, והפוך את הזמן לזמן “שקט” יותר שקט איתך.

שלישית, קח את הגור החוצה כדי לתת לו הזדמנות לשירותים. זה לא זמן משחק יותר. אני אוהב לקבל את הגור ברצועה ולצעוד במעגלים קטנים, לעודד אותו עם שבחים מילוליים על כל ריחוח, ולהשתמש במילת האימונים שבחרת כדי לגרום להם לצאת לסיר. אם תשאיר אותו בחוץ לבד, לא תדע אם הגור הלך, וגם אתה עלול לפספס סיכוי לשבח את הגור על כך שהוא הלך לשירותים בחוץ.

אז אתה מוכן להכיר את הגור לארגז!

הכירו את הגור לארגז: ניסיון היום הראשון פועל

ביום הראשון, התחל עם כמה “ריצות ניסיון” של גורים שנכנסים לארגז, לפני שסוגרים את הדלת. באופן אידיאלי, לעולם לא תכריח גור לארגז. בעולם מושלם יהיה לכם לפחות יום שלם כדי להתרגל לגור להיכנס לארגז. איך להכניס גור לארגז יהיה תלוי בגיל הגור.

גורים צעירים מאוד (3 חודשים ומטה) יכולים בדרך כלל להרים בעדינות ולהכניס אותם פנימה, או לפתות ישירות לארגז עם פינוק שנזרק פנימה. תן הרבה שבחים מילוליים כאשר הגור נמצא בארגז, כמו “איזה טוב גור בארגז! גור טוב! ”השתמשו בקול רגוע אך שמח. גם אם הגור יוצא מייד, כדאי שיהיה לך זמן לפחות ל”גור טוב! “

גורים בני 4-6 חודשים ומעלה: נסה תחילה לפתות אותם על ידי השלכת פינוק או צעצוע. אם הגור לא ייכנס עד לארגז, ייתכן שתצטרך ליצור “שובל” של פינוקים המובילים אל החלק האחורי של הארגז. אם פינוקים רגילים לא מספיקים לפתות, יתכן שתצטרכו לנסות פינוקים “מיוחדים” כמו חתיכות נקניקיות או עוף. אם זה לא מצליח, ייתכן שתצטרך לחכות, להפסיק פינוקים ואוכל למשך השעות הקרובות ואז לנסות שוב. ואז בזמן האכלה, הניחו את הקערה באמצע הארגז, סגרו את הגור אתכם בחדר עם הארגז, ושבו והמתנו. אפילו כפה אחת בארגז היא צעד קדימה! שבח מילולית את הצעד הזה. בפעם הבאה להאכיל, נסו שוב את מסלול הפינוקים, והניחו את קערת האוכל בחלק האחורי של הארגז, וישבו וחכו. בשלב זה אתה נותן לגור להיכנס לארגז, לאכול ולעזוב, כדי לא לסגור את הדלת. ואז, בעוד מספר שעות, נסה להשליך שוב את הפינוקים.

סוגר את הדלת

ברגע שהגור נכנס ברצון לארגז לטיפול שהושלך (או להגיע לקערת האוכל שלו מאחור) כמה פעמים ברציפות, אז אתה מוכן לנסות לסגור את הדלת לכמה פגישות קצרות. מלא צעצוע גומי חלול במזון כלבים רטוב ויבש. תן לגור להריח את האוכל בצעצוע ואז הניח את הצעצוע ממולא האוכל בחלק האחורי של הארגז. (אל תשתמש במסתם גלם או בכל צעצוע אחר שלא יוכלו להשיג אותם בבטחה כשלא מפוקחים.) אם הגור לא נכנס להביא את הצעצוע, השליך את הפינוקים בארגז או הכניס כמה פינוקים לקערת האוכל (שיש להם נכנסתי לארגז להגיע) וסגרו ברכות את הדלת ברגע שהם בפנים. תן הרבה שבחים ואז תלך ברוגע. אני מוצא הכי טוב לצאת מהחדר ולסגור את הדלת ולהשאיר אותה לפתוח סדק כדי שאוכל להביט פנימה בלי שהם יראו אותי בתקווה, ויראו איך הם מסתדרים.

אם יש לכם יום שלם, תוכלו להאכיל בהם את כל מנות האוכל שלהם בצעצוע בתוך הארגז. אז, 3 פעמים ביום ביום הראשון, הגור נכנס לארגז למשך 10-15 דקות בכל פעם (תלוי כמה טוב הם מצריכים צעצוע) ומשוחררים כמה דקות אחרי שהם מסיימים את האוכל ב הצעצוע … אם הם שקטים … ראו את החלק הבא!

אל תיכנע לבכי או לנבוח

זה יכול להיות החלק הקשה ביותר באימוני ארגזים – לבני האדם המעורבים! אבל לעולם לא תרצו לתת לגור לצאת מהארגז כשהוא מתבכיין, בוכה או נובח. זה כל כך חשוב בהתחלה. אם תיכנע לרעש הגור ופותח את הארגז, הוא ילמד “להשיג אותם לפתיחת הארגז, אני אעשה רעש” וימשיך לנסות את הטכניקה הזו אם היא תעבוד פעם אחת! אם הוצאת כלבלב בסיר, הגור ניזון ובחרת בארגז בטוח בו הוא לא יכול היה להיפצע, אין סיבה שהוא צריך לצאת כשהוא בוכה. אם אתה מוכן להוציא את הגור במהלך יום אחד של מושב ארגז ההיכרות הראשון שלך, חכה עד שהוא יהיה שקט !! אם אתה הולך לעבר הארגז והוא מתחיל לנבוח או להתבכיין בקול רם, אתה תצטרך להתרחק, ולחכות שהוא יהיה שקט (שלרוב יימשך רק כמה שניות) ואז לרוץ במהירות לפתוח את הדלת באותו רגע שקט. אטמי אוזניים יכולים לעזור לבני אדם לעבור את זה, מכיוון שקשה כשאתה אוהב את הגור שלך לשמוע אותם בוכים! אך זכרו, אתם עושים זאת כדי שיהיה לכם מקום בטוח לעזוב את הגור כאשר אינכם יכולים לצפות בו.

מתי להשתמש בארגז

הדבר מביא אותנו למקום בו הגור שלך ישתמש בארגז שלו. לאחר יום ההיכרות הראשון, הגור שלך צריך לקחת את כל תנומותיו בארגז וישן שם בלילה. אסור לארגז גורים במשך יותר משמונה שעות בלילה, או במהלך היום במשך יותר ממספר השעות שבו הם בני חודש (לכן יש לארגז גור בן חודשיים רק במהלך היום למשך שעתיים בכל פעם בלי הפסקה בסיר / משחק.) שאר הזמן, הגור צריך להיות בחברת בעליו החדשים (על רצפת משטח קשה עד שבור בית), להתכרבל, לשחק איתו, להיות חברתי, לאהוב ולדאוג לו בחדש שלו בית.

כמה זמן לארגז?

לאחר האימון באותו לילה ראשון, החזיר את הגור לארגז לפני השינה עם קונג ריק. מכיוון שהגור צריך לשרוד את גופניו באופן פיזי כדי להיות מסוגל להמשיך ללכת לשירותים, משך “השינה” של הלילה הראשון עשוי להיות 4-5 שעות לכלבלב צעיר מאוד, וניתן להגדיל אותו בהדרגה ל 8 שעות. . שלפוחית ​​השתן והמעיים הם פשוט לא בוגרים מספיק כדי להחזיק אותה הרבה יותר זמן מזה. עם זאת, חלק מהגורים פשוט לא יכולים ללכת יותר משעתיים, אפילו בלילה, מבלי להשתין. אם הגור היה ארגז לפחות שעתיים, והוא מסתובב ומייבב יתכן שהוא יצטרך לחסל, אז קח אותו החוצה. הקפידו על הפעלות קצרות ושקטות. אל תתרועע עם הגור וברגע שהוא חיסל, תן לו המון שבחים ואז קח אותו מיד פנימה ותאר אותו שוב. זכרו, ממש כמו אצל תינוקות, הבקרים מגיעים מוקדם מאוד עם גורים צעירים. בערך בגיל 4 חודשים שלפוחית ​​השתן של הגור צריכה להתחיל להתבגר והגור יתחיל לישון לילות ארוכים יותר. רק זכרו: לאחר שהכנתם גור לארגז אל תחזרו אליו לפחות שעתיים. אם כן, אתה מלמד אותו שהרבה רעש יביא לו את מבוקשו – החברה שלך. על הגור ללמוד כי לילות מיועדים לשינה ומקום השינה שלו הוא הארגז. ברגע שהוא ילמד את השיעור הזה – וזה ייקח בערך 2-4 לילות – הוא יתחיל להיראות בארגז כמקום המיוחד שלו. יום אחד תחפש כלבלב ותמצא אותו, מכורבל בארגז בו הוא הלך בעצמו לתפוס כמה זיזים!

Leave a Comment: