טיפים מובילים להבאת הבטחה הביתה כלב הצלה או מקלט

מזל טוב שבחרתם לאמץ כלב הצלה! מצילים ומקלטים בכל מקום מאכלסים כלבים נפלאים, שכל אחד מהם רק מחכה להיות בן ביתכם. בעוד שכלבי מחסה מגיעים מרקע וחוויות שונות, כולם חולקים עובדה חשובה אחת: הם כלבים, והכלב שאתה בוחר צריך להבין ולהתייחס אליו ככזה. בדיוק כמונו, כלבים זקוקים לסדר ומנהיגות. הם מחפשים מבנה, מבנה שעליך לספק. הכלב שלך צריך לדעת שיש לך סט של כללי בית. זה הופך את המעבר מהמקלט לבית לקל, מהיר יותר ומתגמל יותר.

להלן טיפים שיעזרו להבטיח מעבר חלק לחברך הפרוותי החדש.
ערכו פגישה משפחתית בכדי ליצור כללים לגבי הטיפול בכלב. האם יורשה לו על הספה, על המיטה ובכל חדרי הבית? איפה הוא ישן ויאכל? מי ילך אחריו וינקה אחריו? כמשפחה, כולכם חייבים להיות עקביים בהחלטות שלכם או שתבלבלו את הכלב, מה שבדרך כלל יביא לכך שהכלב יקבע לעצמו חוקים ויגרום למתח מיותר.
הצטיידו בפריטים הנחוצים שכלבכם יצטרך מההתחלה: תגי תעודה מזהה, צווארון ורצועה בגובה 6 מטר, קערות מזון ומים, אוכל, צעצועי כלבים, ארגז ומצעים, וכלי טיפוח בסיסיים.
הביא את הכלב החדש שלך הביתה כשאתה יכול להיות שם כמה ימים (באופן אידיאלי) כדי שתוכל לפקח עליו בזמן שהוא לומד את כללי הבית שלך.
רגע לפני שאתה מביא את הכלב שלך הביתה, קח אותו לטיול כדי לעייף אותו קצת. הליכות אינן רק פעילות גופנית טובה, אלא הן משמשות גם ככלי אימונים והזדמנות לבסס את קווי התקשורת המחנכים אותו טוב יותר.
קביעת כללי קרקע בימים הראשונים
בהתחלה, הגבל את הכלב שלך לחדר או אזור אחד. זה מאפשר לו זמן להכיר את הריחות והקולות של ביתו החדש. נסו להגביל את הזמן הרחק מהבית באותם הימים הראשונים; בילוי איתו יעזור לו להיות יותר נוח בביתו החדש והלא מוכר.
שמור על כלבך ברצועה בזמן שהוא נמצא בביתך במשך השבועות הראשונים, כך שתוכל ללמד אותו מייד מהן התנהגויות ואינן מקובלות על ידי הצגתו והדרכתו באמצעות התרגילים המתאימים. למען הבטיחות, לעולם אל תשאיר רצועה על הכלב שלך כאשר הוא אינו מפוקח.
אסור להשאיר את כלב ההצלה שלך לבד בבית עם חיות המחמד הקיימות שלך, עד שתפקח פיקוח ובקרת על האינטראקציות שלהם בקפידה במשך תקופה מסוימת. [עיין במאמרי מבוא של כלב לכלב וכלבים לחתולים לקבלת עצות.]
צפו לתאונות בהריון בית. הכלב שלך נמצא בטריטוריה חדשה ומקים שגרה חדשה, כך שכנראה תאונות יתרחשו. עיין במידע על טיפול ביתי זמין מהמקלט, הווטרינר שלך או מאמן Bark Busters המקומי שלך. [עוד טיפים להדרכת בית כאן.] המפתח הוא להיות עקביים ולשמור על שגרה.
כלבים אוהבים באופן אינסטינקטיבי להכחיש, וארגז הופך את המקום האידיאלי עבור הכלב שלך לישון ולהתרחק מההיבוב הביתי. בעוד שאימוני ארגזים מקלים גם על הכשרת אימונים ועל אימונים באופן כללי, הגבילו את משך הזמן שהכלב ארגז. הארגז צריך להיות מרווח מספיק בכדי לאפשר לכלבך לקום, להסתובב ולשכב בנוחות. אלטרנטיבה לארגז היא חלק מוגן כלבים בביתכם, כמו חדר כביסה או בוץ. אתה יכול להשתמש בשער תינוקות מוגן טיפוס גבוה או בשער כלבים כדי לחסום את האזור משאר חלקי הבית.
לרוב כלבי ההצלה קיבלו חיסונים בסיסיים ורבים כבר עברו מעוקץ או מסורסים. חשוב שכלבכם ייבדק על ידי רופא וטרינר תוך שבוע לאחר האימוץ לבדיקת בריאות וכל חיסון הדרוש. כשאתה שם, קבע אם יש צורך לבצע ניתוח עיקור / סירוס.
בימים הראשונים, הגבל את ביקורי האורח כדי לאפשר לכלבך להרגיש בנוח עם משפחתו החדשה. כאשר יש לכם אורחים, בקשו את עזרתם באילוף כלבכם על ידי הנחייתם שלא לשים לב אליו עד שהוא נרגע. אחת הדרכים להעביר בקשה זו היא להציב שלט על דלת הכניסה שלך שמודיע למבקרים שיש לך כלב חדש באילוף.
כלב מאומן עושה קשר בנאדם-כלבים מאושר
קבל הדרכה לאילוף כלבך. כלב מאומן היטב הוא כלב שמח יותר ושמחה להיות בסביבה. מקלט החיות שלך ביצע הערכה התנהגותית על כלבך כדי לעזור למאמן להבין אילו, אם בכלל, בעיות התנהגות אפשריות שיש לכלב. הכרת המידע הזה מראש עשויה להועיל כשאתה מתחיל להתאמן עם הכלב החדש שלך. אם כבר יש לך כלב, בין אם הוא אומץ ממקלט או לא, ניתן להשיג כלי מועיל (המכונה חידון דירוג ההתנהגות) כדי לקבוע כיצד הוא משווה לכלבים אחרים.

כלבים זקוקים למבנה אריזה עקבי. אם אין להם מערך כללים עקבי שיש לעקוב אחריהם, הם ינסו להיות המנהיג שיכול ליצור בעיות התנהגות רבות. לפיכך, אתם – וכל בני האדם בביתכם – צריכים להיות עקביים. תרגלו אימוני צייתנות, קבעו כללים והחילו אותם בשלווה ועקביות ושיבחו את התנהגותו הטובה של הכלב שלכם. הוא יהיה הרבה יותר נוח בחפיסה עם מבנה ויקשר אליך מהר יותר.
מדהים כמה מהר כלבים לומדים מה מקובל ומה לא. לכלבים יש שפה משלהם, וברגע שאנו מבינים אותה אנו יכולים לתקשר טוב יותר את מה שאנו מצפים מהם.

Leave a Comment: