הסיבות העיקריות לריסוס או לנטרל את הכלב או החתול שלכם

לאלו מאיתנו שמבינים את היתרונות של עיקור וסירוס הכלבים והחתולים שלנו, זה יכול להיות קשה להבין מדוע מישהו לא יתקן את חיות המחמד שלהם. אלו היודעים יכולים לסייע בכך שהם חולקים את הידע על היתרונות, ומתעללים מהמיתוסים הנפוצים שעדיין מאמינים בידי יותר מדי בעלי חיות מחמד. אם אתה חוקר את היתרונות והחסרונות של עיקור הכלב או החתול שלך, או שאתה מחפש מידע לחלוק עם חבר או שכן כדי לחנך אותם, מאמר זה יעזור לך בעובדות כך שתוכל לקבל או לקבל החלטה אחראית ומושכלת כ בעל חיות מחמד אוהב.

  1. חיית המחמד שלך תהיה מאושרת יותר. אם אכפת לך מאושר חיית המחמד שלך, עיקור או סירוס הם אחד הדברים היפים שאתה יכול לעשות למענם. ראה בהמשך לרבים מהסיבות לכך.
  2. חיית המחמד שלך תהיה בריאה יותר. אצל נקבות עיקור מסייע במניעת סרטן הרחם, השחלות והשד, שהוא קטלני בכ 50% מכלבים ו 90% מהחתולים. הנקבות המעוקרות לפני החום הראשון שלהן (בנות 4-5 חודשים) הן הבריאות ביותר, אך זה עוזר בכל גיל. אצל גברים, במיוחד אם נעשה לפני גיל 6 חודשים, זה מונע סרטן האשכים ובעיות בערמונית.
  3. חיית המחמד שלך תחיה זמן רב יותר. מכיוון שהם בריאים יותר (ראה מס ‘2), לחיות מחמד מעוקלות ומסורסלות יש אורך חיים ממוצע ארוך משמעותית. כמו כן, בעלי חיים מסורסים נוטים פחות לשוטט או להילחם (ראה מס ‘4), מה שמאריך את תוחלת החיים שלהם.
  4. הנקבה המעוגלת שלך לא תיכנס לחום. המשמעות היא שאתה לא צריך להתמודד עם מכתים בדם, ינשוף והשתנה תכופה יותר – שיכולה להיות בכל הבית שלך! נקבות נשיות בדרך כלל נכנסות לחום ארבעה עד חמישה ימים כל שלושה שבועות בעונת הרבייה. זה הרבה בלגן ורעש!
  5. חיית המחמד הגברית שלך נוטה פחות לשוטט. חיית מחמד גברית לא מסורסת מונעת על ידי הורמונים חזקים להזדווג, ולעתים קרובות תהפוך לאמנית בריחה של הודיני כדי לצאת מהבית או החצר שלהם, במיוחד אם יש נקבה בחום בקרבת מקום, או לפעמים אפילו קילומטרים משם!
  6. חיית המחמד הגברית שלך תהיה ידידותית יותר. זכר קבוע נוטה פחות להילחם עם חיות מחמד אחרות, אפילו עם נקבות, שאולי לא מעריכים את ההתקדמות המתמשכת שלו.
  7. חיית המחמד הנשית שלך תהיה ידידותית יותר. כאשר חיית מחמד נשית נכנסת לחום, ההורמונים יכולים לגרום להתנהגותה להיות לא-סדירה. חיית מחמד ידידותית בדרך כלל שנכנסת לחום יכולה לפתע להיות תוקפנית גם עם אנשים וגם עם חיות מחמד אחרות בבית.
  8. סימון וגיבוש יופחתו או יבוטלו. זה נכון גם לכלבים וגם לחתולים ובעיקר לגברים. כמו כן, כלבים זכרים יהיו הרבה פחות סיכויים ‘לדפוק’ כלבים אחרים … או רגליים של אנשים או כריות הספה שלך!
  9. זה יחסוך לך כסף. חיות מחמד קבועות סובלות פחות מבעיות בריאותיות ולכן החשבונות הווטרינריים נמוכים יותר. הם נוטים פחות לנגוס, ונמנעים מתביעות פוטנציאליות יקרות (80% מעקיצות הכלבים לבני אדם הם מכלבים זכריים שלמים). יש פחות סיכוי שהם ינסו להימלט ולגרום נזק לבית או לחצר שלכם, או לגרום לתאונת דרכים.
  10. אתה מציל חיי חיות מחמד. אתה יכול לומר שחיית המחמד שלך לעולם לא תברח או תברח, אבל זה מה שכמעט כל בעל חיות מחמד חושב – תאונות קורות! אוכלוסיית יתר של חיות מחמד היא בעיה בכל מקום. לכל אדם שנולד נולדו 15 כלבים ו -45 חתולים. פשוט אין מספיק בתים לכל בעלי החיים האלה.

הכינו תערוכות נטולות ומיתוסים לעומת עובדות

להלן כמה מיתוסים נפוצים, כאשר האמיתות מוסברות:

תירוץ: טבעי יותר להשאיר את חיית המחמד שלי ללא שינוי.
עובדה: זה יהיה גם טבעי יותר לגור במערה ולא להחזיק חיות מחמד בכלל. אבל בני האדם בחרו לביית כלבים וחתולים, ועם זה בא אחריות לשמור עליהם בטוחים, שמחים ובריאים. ראה לעיל כיצד עיקור וסירוס הם חלק בלתי נפרד מאותה אחריות.

מיתוס: התינוקות של חיית המחמד שלי לא יתרמו לאוכלוסיית אוכלוסיית חיות המחמד.
עובדה: גם אם חיית המחמד שלך היא גזעית, ואתה יכול למצוא בתים לכל התינוקות שלהם, אלה בתים שהיו יכולים לאמץ חיית מחמד – ישנם גזעי גזע כמעט של כל גזע בודד במקלטים והצלה. ולמרות שאתה בעל חיות מחמד לכל החיים, האם אתה יכול להיות בטוח שכל בתי התינוקות שלך לעולם לא יוותרו על חיית המחמד שלהם למקלט?

מיתוס: זה ישנה את אישיות חיית המחמד שלי.
עובדה: אישיותו של כלב נוצרת על ידי גנטיקה וסביבה, לא על ידי הורמוני מין. שאל את כל מי שתיקן את חיית המחמד שלהם! ישנן כמה התנהגויות שמופחתות בדרך כלל על ידי תיקון חיית המחמד שלך, אך הן אינן רצויות … אלא אם כן אתה אוהב חיית מחמד המשתנה באופן טריטוריאלי, מנסה להילחם יותר עם חיות מחמד אחרות, או מנסה לברוח כדי לחפש בן זוג!

מיתוס: חיית המחמד שלי תשמין.
עובדה: ממש כמו אצל אנשים, מטבוליזם וצריכת מזון זה שקובע אם חיית המחמד סובלת מעודף משקל. פשוט בקר במקלט כדי לראות את כל חיות המחמד הלא קבועות עם עודף משקל! חיות מחמד קבועות יכולות להיות רגועות יותר, כך שלפעמים צריך לאכול פחות.

תירוץ: חיית המחמד שלי לעולם לא תברח.
שבו ליד שולחן צריכת מחסה לבעלי חיים למשך יום אחד, והקשיבו לכמה בעלי התביעות של בעלי הבית שלהם אומרים בדיוק את זה. טעויות מתרחשות. אל תתנו לתאונה להיות חיית המחמד שלכם שברחה וגורמת למלטה אחת נוספת של אופס.

Leave a Comment: