איך לחתוך את הציפורניים של הכלב שלך

הידיעה כיצד לכרות או לטחון את הציפורניים של הכלב שלך היא מיומנות חשובה לכל בעל כלבים … או לדעת שאתה יכול להרשות לעצמך לקחת את הכלב שלך לחתן או לווטרינר כדי לחתוך אותם כל ארבעה עד שישה שבועות! אני בטוח שירשתי את אמי חלק מהפחד שלי לגזוז ציפורניים של כלב. היא אהבה כלבים גדולים ושחורים, והיו לנו זוג מוטים שחורים גדולים ואומצו לרוב גדולי. אף שהיה להם כמה בהונות לבנות, כל ציפורני הבוהן שלהן היו שחורות גוון. במקרה שאינך מכיר את המכניקה של גיזום ציפורן של כלב, חשוב מאוד שתחתוך את הקצה. הסיבה לכך היא שכמו מסמר אצבע אנושי, אם אתה גוזם יותר מדי, אתה חותך את ה”זריז “שבכלב, ממש כמו בן אדם, כואב מאוד ויכול לדמם בשפע! כאשר הציפורניים של הכלב לבנות, בדרך כלל תוכלו לראות את הכחול הוורוד בפנים, ולדעת כמה או מעט תוכלו לקצץ בבטחה. עם זאת, ציפורניים שחורות, אתה צריך לנחש משכיל, ועם כלב מסובב, אפילו הניחוש הכי טוב שלך יכול להיפטר, ואו!

כמעט כל הציפורניים של כלבים צריכות להיות גזוזות על בסיס קבוע, בדרך כלל בערך פעם בחודש. זה תלוי כמה מהר הציפורניים של הכלב שלך צומחות, וכמה הליכה וריצה הם עושים על משטחים מחוספסים כמו אספלט, ואם יש להם ציפורני ה”טל “שלהם – הציפורניים האלה למעלה על רגליהן שאינן זוכות ללבוש . מסמרים שלא נחתכים באופן קבוע ימשיכו לצמוח, אפילו עד כדי צמיחה במעגל ולרפידות כפות רגליהם. לא טוב! אפילו ציפורניים שנחתכות רק מדי פעם, אם זמן רב מדי עלולים לגרום לרגליו של כלבים ולמפרקי לחץ ללחץ לא טבעי בזמן שהם הולכים, ולגרום לכאבים הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

כלבים רבים לא אוהבים שנגיע בהם בכפות הרגליים, לרוב מכיוון שמישהו בשלב מסוים גזם בכאב את ציפורניהם וקיבל את המהירות. אם אימצת כלב או כלבלב חדש שלא אוהב את הרגליים שלו נאספים, אתה יכול …

הרגישו עם הכלב שלכם בנוח עם הטיפול בכפות ראשונות!
בחר זמן בו הכלב שלך רגוע ביותר, כמו בסוף יום, אחרי המון אימונים, כשהוא שוכב לנמנם. גע בעדינות בכף הקדמית של הכלב שלך ותגמל אותו בשמחה וטיפול מילולי. חזור על עצמו מדי יום עד שתגעו בכל הכפות.
הרם את הכפה הקדמית של הכלב שלך ושחרר מייד, תגמל בטיפול / שבח. חזור עם כל ארבע הכפות. התאמנו פעם ביום למשך שבוע.
הרם והחזק את הכפה הקדמית של הכלב שלך למשך מספר שניות, ותגמל בטיפול / שבח. אם הכלב שלך שולף את כפו מכף ידך, הרשה לו לעשות זאת, אך הוא לא מקבל את הפרס. חזור עם כל ארבע הכפות. התאמנו פעם ביום עד שהכלב שלכם יאפשר לכם להחזיק כל כף למשך כעשרים שניות מבלי לשלוף אותה מהיד, ואז להוסיף את סחיטת העדינות בעדינות על כל הבוהן כך שהציפורן נמתחת.
חלק מהכלבים חוששים מרעשת ה”קליק “שמספרות הציפורניים גורמות (או מההמולה של מטחנת הציפורניים, אם תשתמש בזה במקום זאת). בקש מכלבך לשבת ולהתמקד בפינוק בידך. עם היד השנייה שלך, בצע את הקליק עם הקוצצים (או כבה את המטחנה ואז כבה) והתגמל בפינוק. זה כמו קליק מאמן את הכלב שלך, אבל אתה גוזל אילוף אותו במקום! חזור על עצמו מספר פעמים ואז התאמנו מדי יום עד שהכלב שלכם יהיה רגוע מרעש הקליק / whir.
עכשיו אתה מוכן לקצץ את הציפורניים של הכלב שלך!

אם זו הפעם הראשונה שלך שאי פעם לקצץ ציפורניים של כלב, אני מציע שתגבר מקצועי, או רופא וטק מנוסה, יראה לך איך הפעם הראשונה. אם יש לך כלב עצבני, גדול או אנרגטי, מישהי שתעזור לך תוכל להקל על המשימה אם הוא יכול להחזיק את הכלב עדיין, או אפילו פשוט להאכיל אותם פינוקים כשאתה קוצץ את הציפורניים. אני באופן אישי מעדיף להשתמש במטחנת ציפורניים. הם מוכרים מטחנות ציפורניים לחיות מחמד, אך טיפולי טיפוח מקצוענים משתמשים לרוב במתקן דו מהירויות, שהוא כלי סיבוב כף יד, על הגדרה הנמוכה (6,000 סל”ד) עם מעט נייר זכוכית.

איך לקצץ את הציפורניים של הכלב שלך …
בחר זמן בו הכלב שלך יהיה רגוע ביותר, כמו בסוף היום או שעת הצהריים בצהריים. הרם את כף הכלב שלך וסחט בעדינות בוהן אחת, כך שהציפורן מורחבת. ראה לפני התמונה למטה.
בעזרת קליפס ציפורן או מטחנה, חותכים או טוחנים את קצה הציפורן ממש. אם לכלבך ציפורניים ארוכות מאוד, אתה עדיין רוצה להוריד את עצם הטיפ. (אתה יכול לחתוך אותם כל שבוע אחר כך שהזריז ייגמר בכדי להפוך את הציפורניים לקצרות לאורך זמן.) אם אתה טוחן, הרשה למטחנה לבצע את העבודה, אל תלחץ את הציפורן בחוזקה למטחנה והשתמש ב -1 כדי פולסים של 2 שניות נגד הציפורן, כדי למנוע התחממות יתר. אתה רוצה לזווית את החיתוך כך שכאשר עומד הכלב, החתך מוטה מעט כלפי מעלה, כמעט במקביל לקרקע. ראו תמונה למטה.
תגמל את הכלב שלך אחרי כל ציפורן עם פינוק ו / או שבח!

Leave a Comment: